אנו שואפים להעניק טיפול כוללני ובלתי מתפשר מבחינה מקצועית יחד עם סביבה אמפתית ויחסי אנוש מעולים

מכון OCD Clinic

מכון OCD Clinic הוא מרכז רב-תחומי לטיפול במתמודדים עם הפרעות הספקטרום הטורדני-כפייתי (OCD Spectrum) ובבני משפחותיהם ולשיקום שלהם, וכן להנחיה מקצועית לאנשי טיפול בתחום.

במכון נמצאים פסיכולוגים, מטפלת זוגית, מדריכת הורים ומתרגלים טיפוליים שמעניקים מענה כולל לטיפול בהפרעה ולשיקום הסביבה המשפחתית. כמו כן, אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר פסיכיאטרים.

הפסיכולוג גדעון פיין, מומחה בטיפול בהפרעות הספקטרום הטורדני-כפייתי, הקים את המכון בשנת 2019 ומנהל אותו קלינית יחד עם אילה גוטליב, פסיכולוגית שיקומית מומחית.

החזון שלנו הוא להעניק טיפול כוללני ובלתי מתפשר מבחינה מקצועית, יחד עם סביבה אמפתית ויחסי אנוש מעולים. אנחנו מבינים OCD ושואפים שכל מי שיגיע לקליניקה ירגיש שמבינים אותו ואת המצוקה שלו.

כמרכז רב-תחומי אנחנו נעזרים במגוון התערבויות טיפוליות כדי להקל על המתמודדים ובני משפחותיהם וכדי להביא מזור למצוקתם. בבסיס הטיפול הפרטני לסובלים מהפרעה טורדנית-כפייתית אנחנו משתמשים בכלים ממרחב הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, בייחוד בטיפול בחשיפה ומניעת תגובה (ERP) – הליבה של הטיפול היעיל בהפרעה. אנו נותנים דגש על גישת הגל השלישי בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (ACT, Mindfulness, ועוד) כהשלמה לטיפול בחשיפה ומניעת תגובה. כמו כן, אנו נותנים מענה שיקומי למתמודדים ולבני המשפחה.

פעמים רבות מתעורר צורך בהתערבות תרופתית, ואנחנו מאמינים שהשילוב בין הטיפול הפסיכיאטרי לפסיכולוגי כמעט הכרחי בטיפול יעיל וכולל בהפרעה. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר פסיכיאטרים ובסנכרון איתם וכך מתאפשר השילוב המיטבי בין סוגי הטיפול. במקרים שמטופלים באים למכון אחרי שכבר עברו טיפול פסיכיאטרי, או שהם בוחרים לקבל שירות מפסיכיאטר שאינו עובד עם המכון, אנו שואפים להיות בקשר רציף עם הפסיכיאטר המטפל.

מציאות של אדם הסובל מהפרעה טורדנית-כפייתית עלולה ליצור מעגלים של השפעה מזיקה במרחב החיים של הסובל עצמו, וכן במרחב המשפחתי והזוגי שלו. לשם כך נדרשות פעמים רבות התערבויות נוספות מעבר לטיפול הפרטני – הדרכת הורים, טיפול זוגי ומשפחתי, קשר עם גורמים חינוכיים ורבניים והדרכתם ועוד. בצוות המכון נמצאים מטפלים זוגיים ומדריכי הורים עם ידע נרחב בתחום הטיפול ב-OCD, והם אלה שאמונים על מעגלי ההשפעה שסובבים את המטופל.